رژیم غذایی در هوای آلوده
بهترین رژیم غذایی در هوای آلوده
۵ دی, ۱۳۹۶
فواید استفاده از قوزبند
۲۱ دی, ۱۳۹۶

روش استفاده از کیسه ابگرم – نکات ایمنی

-در این پست قصد داریم شما را با روش استفاده از کیسه ابگرم و نکات استفاده از آن آشنا کنیم. هم چنین شما میتوانید انواع کیسه آبگرم و لیست قیمت های آن را از قسمت پک سرد و گرم(کلیک کنید) را اینجا مشاهده کنید. در ضمن ما به شما پد گرمایشی برقی و کیسه آب گرم برقی  را پیشنهاد میکنیم حتما ببینید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه ابگرم

۱کیسه آب گرم خود را انتخاب کنید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

کیسه های آب گرم معمولا شبیه هم هستند. شامل یک کیسه آب لاستیکی، صاف با پوشش ضخیم و یک کاور یا پد بر روی جدار خارجی میباشند.بعضی از این کیسه ها کاور ضخیم تری دارند که از مواد مختلفی تشکیل شده است. بنابراین نمونه ای را انتخاب کنید که بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

 

۲درپوش کیسه آب گرم را باز کنید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

کیسه آب گرم، یک درپوش در بخش فوقانی کیسه دارد. که مانع از ریختن آب می شود. با باز کردن درپوش می توانید کیسه را پر از آب کنید.

اگر از قبل در کیسه آبی وجود دارد، آنرا خالی کنید. شما می توانید از طریق کیسه آب گرم، گرمای ایده آل را بدیت آورید. استفاده از کیسه حاوی آب سرد موجب کاهش عملکرد آن می شود.

 

۳اجازه بدهید که آب گرم شود.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

شما می توانید از آب شیر استفاده کنید. اما اغلب اوقات دمای اوقات دمای این آب برای کیسه آب گرم مناسب نیست. با وجود این آب جوش کتری نیز بیش از حد داغ است. دمای آب نباید بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت و ۴۲ درجه سلسیوس باشد.

۴حدود دو سوم کیسه را پر از آب کنید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

این مرحله باید با دقت انجام شود. چون شما نمی خواهید خود را با آب داغ بسوزانید. اگر از آب کتری استفاده می کنید. به آرامی آب را داخل کیسه بریزید. اجازه دهید که دو سوم آن پر از آب شود. اگر از آب شیر استفاده می کنید. زمانیکه آب داغ شد آنرا ببندید. سپس ورودی کیسه آب گرم را در راستای شیر قرار دهید. فشار آب باید کم باشد تا از پخش شدن آب بر روی دستها جلوگیری شود.

 • برای حفظ حداکثر وضعیت ثبات کیسه (بطری) گردن ان را بگیرید. اگر بدنه آن را بگیرید ممکن است. بخش فوقانی کیسه قبل از پر شدن بالا و پایین برود. در نتیجه آب روی کیسه و دستهایتان پخش شود.
روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

۵بطری را از زیر منبع آب بردارید.

زمانیکه بخش اعظم بطری پر شد. (نباید بطری تا لبه پر شود چون برای خارج کردن هوا شما نیاز به اندکی فضای خالی دارید) به آرامی شیر آب را ببندید. سپس با دقت بطری را از زیر شیر آب بردارید. مطمئن شوید که آب نمی ریزد.

 

۶هوا را از بطری خارج کنید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

بطری را بصورت عمود بر روی یک سطح صاف قرار دهید. سپس دو طرف بطری را فشار دهید تا هوا از آن خارج شود. اینکار را تا زمانی ادامه دهید که آب موجود در بطری به دهانه آن نزدیک شود.

 ۷درپوش بطری را ببندید.

روش استفاده از کیسه آبگرم

روش استفاده از کیسه آبگرم

بعد از خارج کردن هوا از بطری آب، درپوش بطری آب را محکم ببندید. درپوش را بپیچانید تا وقتی که دیگر پیچیده نشود، سپس آنرا امتحان کنید، به آرامی بطری را به سمت پایین بگیرید تا مطمئن شوید که آب از آن خارج نمی شود.

۸بطری را بر روی قسمت دلخواه خود قرار دهید.

روش استفاده از کیسه ابگرم

روش استفاده از کیسه ابگرم

شما می توانید از بطری (کیسه) آبگرم برای تسکین درد و یا تأمین گرما در یک شب سرد استفاده کنید. بعد از پر شدن بطری، آنرا بمدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی بدن و یا در رختخواب خود قرار دهید. برای انتقال گرمای آن به بدن باید چند دقیقه بگذرد. اما بعد از مدت کوتاهی به گرمای ماکزیمم می رسد.

 • کیسه آب گرم را بیش از ۳۰ دقیقه بر روی بدن نگذارید. گرمای مستقیم برای یک مدت طولانی موجب آسیب رساندن به بدن می شود. اگر برای تسکین درد از کیسه آب گرم استفاده می کنید.بعد از ۳۰ دقیقه آنرا بردارید.  سپس بعد از ۱۰ دقیقه یا بیشتر آنرا جایگزین کنید.

 

۹بعد از استفاده کیسه (بطری) را خالی کنید.

روش استفاده از کیسه ابگرم

روش استفاده از کیسه ابگرم

آخرین مورد روش استفاده از کیسه ابگرم خالی کردن بطری است. بعد از اینکه آب بطری سرد شد. آنرا خالی و به سمت پایین آویزان کنید. درپوش آنرا نندید تا خشک شود. قبل از استفاده مجدد، آنرا با آب سرد پر کرده و نشتی ها یا آسیب های آنرا چک کنید.

 • کیسه آب گرم را در سطحی که دمای آن در حال نوسان است. زیر دستشوئی، یا زیر نور مستقیم آفتاب خشک نکنید. چون کیفیت آن کاهش می یابد.

ویژگی کیسه آب گرم

 • افزایش جریان خون در محل جراحت و کاهش احساس درد
 • حفظ طولانی مدت حرارت
 • بدون حساسیت برای پوست بدن
 • بدون نشت آب با داشتن یک درب و واشر مخصوص
 • بسیار بادوام

موارد مصرف کیسه آبگرم 

 • مناسب جهت بهبود اسپاسم و انقباض های عضلانی
 • مناسب برای درد سیاتیک، دردهای عضلانی، شکمی و روماتیسم
 • مناسب برای دوران بارداری
 •  گرم کردن محل اسیب دیده و رفع گرفتگی عضلات
 • کاهش درد های ناحیه رحم و شکم در دوران پریود
 • بهبود کمر درد و کاهش درد ناحیه پشت
 • گرم نمودن بستر قبل از خواب
 • رفع گرفتگی ماهیچه های معده
 • کاهش تورم  عضلات
 • مناسب برای کودکان و نوزادان(کیسه آبگرم کودک)

استفاده از کیسه آبگرم یک روش طبیعی و نسبتا بی خطر است و بسیاری از افراد مختلف برای تسکین دردهای عضلانی و موضعی و همینطور گرم کردن بدن مورد استفاده قرار می گیرد.راکه این امر بر همگان ثابت شده است ، زمانی که قسمت های مختلف بدن دچار درد می شوند می توان با گرم کردن آن ناحیه درد آن را تسکین داد ، به همین خاطر روش استفاده از کیسه ابگرم در میان افراد رواج دارد.

اکنون که با روش استفاده از کیسه ابگرم آشنا شدید پیشنهاد میکنیم از پک سرد و گرم دکتر مهندس که امروزه خیلی کاربرد دارد دیدن فرمایید.

مزایای خرید از دکتر مهندس

 1. ارسال رایگان برای همه محصولات
 2.  تحویل سریع و به موقع محصولات
 3. خرید با نازلترین قیمت
 4. خرید با بهترین کیفیت
 5. صرفه جویی در وقت و هزینه

 فروشگاه دکتر مهندس  با ارائه مشاوره پیش و پس از خرید ، نماد اعتماد الکترونیک، درگاه خرید آنلاین ، ارسال محصول به تمام نقاط کشور  تجربه جدید و لذت بخش از خرید اینترنتی را در ذهن شما بوجود خواهد آورد.

 

 

منبع : درواخ یعنی سلامتی