تاثیر بخور سرد در سرماخوردگی
۲۱ دی, ۱۳۹۶
توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی
۲۶ دی, ۱۳۹۶

زنان باردار! بالش بارداری خود را بردارید

در این مقاله قصد داریم شما را با بالش بارداری و شیردهی که یک محصول فوق العاده شگفت انگیز است آشنا کنیم.در ادامه فواید بالش بارداری و شیردهی و نیز توصیه های پزشکی در رابطه با بالش بارداری و شیردهی را خواهید خواند . انواع بالش بارداری و شیردهی عبارتند از :

با داشتن بالش بارداری و شیردهی مادرشدن را به‌ سادگی و شیرینی آغاز کنید.

بالش بارداری و شیردهی

بالش بارداری و شیردهی

 

چکیده مطلب بالش بارداری و شیردهی:

بارداری یکی از مراحل مهم زندگی هر خانم پس از ازدواج است. این مرحله‌ شرایط متفاوت و ویژه‌ای را برای آن‌ها رقم می‌زند. بانوان در شروع این مرحله و حتی بعد از آغاز دوران شیردهی، به مراقبت بیشتری احتیاج دارند.

از قسمت‌های سخت این مرحله، تغییر در سیستم و فرم بدن است. یکی از نیازمندی‌های مهم برای گذر بهتر از این مرحله، بالش مخصوص بارداری است. بالش بارداری و شیردهی  از لوازمی است که خانم‌ها از شروع بارداری با بزرگ‌شدن شکم‌ و تغییر فرم بدنشان تا پایان شیردهی به آن نیاز دارند.

بالش بارداری چیست؟

بالش بارداری یک تخت برای منحنی‌های در حال تغییر بدن شما فراهم آورده و از بدن شما در حالت خواب حمایت می‌کند. همچنین در ایجاد موقعیت خواب راحت، به‌خصوص در مراحل بارداری، در هنگام خواب بر روی پشت و شکم کمک می‌کنند.

آنها بلندتر از بالش طبیعی هستند تا از بدن کاملاً حمایت کنند.ممکن است زمانی احساس نیاز به استفاده از یک بالش بارداری به وجود بیاید که تغییرات بدن شما در هنگام خواب باعث ناراحتی‌تان شود.

بالش بارداری و شیردهی

بالش بارداری و شیردهی
بالش بارداری و شیردهی

فواید بالش بارداری و شیردهی:

۱.  خواب طولانی و بدون استرس

شما می‌توانید بر استرس و درد در دوران بارداری با استراحت و خواب به‌اندازه کافی غلبه نمایید. بالش بارداری خواب خوبی را مهیا می‌سازد. هرچه بیشتر استراحت کنید، سلامت شما بیشتر شده و می‌توانید خود را برای وضع حمل آماده کنید.

۲. گردش خون را آسان میکند

پزشکان معمولاً به مادران خواب به یک پهلو را برای گردش آسان خون توصیه می‌کنند. اما حتی این موقعیت با توجه به شکم رو به رشدتان ناراحت کننده است. بالش بارداری با توجه به اثر نرمی و زیر سازی آن راحت است. همچنین، می‌توانید آن را با توجه به شکم یا قسمت‌های مختلف بدن خود تنظیم کنید.

۳.  از درد بدن جلوگیری میکند

درد شدید و بی‌حسی در پشت، گردن، ران، زانو و پاها در دوران بارداری شایع است. مطالعات پژوهشی نشان می‌دهد که ۵۰-۸۰٪ زنان نوعی کمر درد و یا حتی فراتر از آن را تجربه می‌کنند . اگر شما هر گونه درد در ناحیه کمر یا لگن دارید. بالش بارداری بهترین منبع تسکین است.

۴. خستگی را کاهش میدهد

خانم هاي باردار همواره از فشاري كه به پاهايشان مي آيد رنج مي برند. با قرار دادن اين بالش در زير پا، خستگي ناشي از وزن بارداري از بدن بيرون خواهد رفت.
همچنین مي توانند بالش را پشت كمر خود قرار بدهید. به صورت تكيه گاه از آن استفاده كنند. تا خستگي و فشار ناشي از وزن جنين روي ستون فقرات را از خود دور كنند.

۵. برای پس از زایمان نیز مفید است

می‌توانید این بالش بارداری را برای کمک به موقعیت کودک خود در زمان شیردهی استفاده کنید. تا کودکتان در یک وقعیت مناسب برای شیر خوردن قرار بگیرد. اشکال و اندازه‌های مختلف آنها زندگی شما را در زمان شیر دهی راحت‌تر می‌کند.

۶.مطابق با ارگونومی بدن مادر

این بالش از واردشدن فشار ناگهانی به کودک بر اثر حرکت طبیعی مادر در خواب جلوگیری می‌کند.

در هنگام شیردهی با تکیه‌دادن مادر به آن و قراردادن قسمتی از آن زیر نوزاد، ارتفاعش تاحدمطلوبی بالا می‌آید و شیردهی بدون نیاز به خم‌شدن مادر امکان‌پذیر می‌شود. این بالش می‌تواند برای آموزش نشستن به کودک هم بسیار مفید باشد

۷. قابلیت شست و شو

دارای الیافی از پشم شیشه بوده که با پارچه‌ای نرم پوشانده شده است. در نتیجه به راحتی قابل شست و شو در ماشین لباسشویی است.

 

بالش بارداری و شیردهی

 میتوانید انواع بالش بارداری و لیست قیمت را از لینک رو به رو مشاهده کنید. مشاهده

بالش بارداری و شیردهی

 مزایای بالش بارداری :

 • خوابي آرام و دلچسب خواهيد داشت.
 • به هر طرف كه بخواهيد مي توانيد بخوابيد.
 • احساس آرامش و امنيت خواهيد كرد.
 • اين بالش بسيار نرم است و سرتان را درد نخواهد آورد.
 • زانوهايتان در اثر برخورد با يكديگر درد نخواهند گرفت.
 • آرنجتان به جايي نرم تكيه داده مي شود.
 • وقتي بالش را بين زانوهايتان قرار مي دهيد، ستون فقرات شما بدون خميدگي و صاف خواهد بود.
 • هنگام مطالعه يا نوشتن مطلب به صورت خوابیده  بالش را زير سينه خود قرار دهيد تا  فشاري به سينه وارد نشود.
 • استفاده از اين بالش بعد از انجام جراحي كمر نيز بسيار مفيد خواهد بود.
 •  با استفاده از اين بالش، هيچ فشاري به فرزند دلبندتان وارد نخواهد شد.
   

اگر باردار هستید

بیشتر خانم‌های باردار به‌خصوص در ماه‌های آخر بارداری خود به پهلو می‌خوابند و ممکن است بزرگی و سنگینی شکم باعثآزار آنها در طول مدت خواب شود.چاره مشکل این مادران باردار، استفاده از بالش‌های بارداری است که برای قراردادنزیر شکم طراحی و تولید شده‌اند و در بیشتر داروخانه‌ها هم پیدا می‌شوند.البته بعد از زایمان هم می‌توانید از اینبالش به‌عنوان بالش شیردهی و بعدتر برای آموزش نشستن به فرزندتان استفاده کنید

مزایای خرید از دکتر مهندس

 1. ارسال رایگان برای همه محصولات
 2.  تحویل سریع و به موقع محصولات
 3. خرید با نازلترین قیمت
 4. خرید با بهترین کیفیت
 5. صرفه جویی در وقت و هزینه

 فروشگاه دکتر مهندس  با ارائه مشاوره پیش و پس از خرید ، نماد اعتماد الکترونیک، درگاه خرید آنلاین ، ارسال محصول به تمام نقاط کشور  تجربه جدید و لذت بخش از خرید اینترنتی را در ذهن شما بوجود خواهد آورد.

منبع : ویکی پدیا

پیشنهاد دکتر مهندس