روش استفاده از کیسه آبگرم
روش استفاده از کیسه ابگرم
۶ دی, ۱۳۹۶
تاثیر بخور سرد در سرماخوردگی
۲۱ دی, ۱۳۹۶

فواید استفاده از قوزبند

در این پست قصد داریم انواع قوزبند و فواید استفاده قوزبند را بیان کنیم.شاید بارها از کودکی هنگام نشستن تذکری درباره وضعیت نشستن خود شنیده باشید. با هم بررسی میکنیم قوز چیست و چگونه به وجود میآید  و راه های جلوگیری از به وجود امادن آن چیست؟یکی از فواید استفاده قوزبند  کمک به حفظ وضعیت مناسب ستون فقرات هنگام نشستن راه رفتن و ایستادن است.برای آشنایی بیشتر با این محصول پیشنهاد میکنیم قوزبند را مطالعه فرمایید. با قوزبند اندامی مناسب و خوش فرم داشته باشید

فواید استفاده از قوزبند

فواید استفاده از قوزبند

 

قوز کمر چیست؟

گرد شدن نا‌هنجار ستون فقرات که در بخش بالایی و میانی پشت بدن نمود می‌یابد را قوز کمر یا کیفوز گویند. تنها موارد بسیار شدید کیفوز به قوز آشکار پشت یا دشوار شدن تنفس می‌انجامد. همچنین کودکان دچار گونه‌های مختلف گوژپشتی می‌شوند که هر کدام علت خاصی دارند.

انواع قوز

قوز پشت یا قوز کمر وضعیتی:

رایجترین گونه قوز کمر است و معمولاً در دوران نوجوانی و بلوغ قابل ملاحظه است. قوز پشت وضعیتی گاهی باعث ناراحتی خفیف می‌شود. اما به ندرت باعث بروز درد و مشکلات دیگر در سال‌های آتی زندگی و مراحل بعدی می‌شود.

این نوع قوز کمر، که بیشتر در میان دختران رواج دارد، زمانی رخ می‌دهد که استخوان‌ها و عضله‌ها، احتمالاً در نتیجه قوز کردن یا حالت اندامی نامناسب به شیوه غیرطبیعی رشد کنند.

قوز کمر یا کیفوز شوئرمن: 

منتسب به رادیولوژیستی دانمارکی با نام شوئرمن، معمولاً در دوره بلوغ، به ویژه طی جهش رشد، رخ می‌دهد و گاهی اوقات ارثی است. این نوع قوز پشت باعث می‌شود تا مهره‌ها در تصاویر پرتونگاری جانبی، در عوض چهار گوش بودن، سه گوش به نظر برسند. قوز کمر شوئرمن در میان پسران رواج بیشتری دارد.

قوز کمر مادرزادی: 

زمانی رخ می‌دهد که ستون مهره‌ها پیش از تولد به شیوه‌ای غیرطبیعی و نا‌هنجار شکل بگیرد و رشد کند. در این حالت چند مهره‌ به یکدیگر متصل می‌شود یا استخوان‌ها به شکلی نامناسب شکل می‌گیرند. قوز کمر همگام با رشد کودک تشدید می‌شود. کودکان مبتلا به این عارضه باید به طور منظم معاینه شوند تا مشکلات استخوانی دیگر و نارسایی‌های کلیوی یا قلبی بروز نیابد

 

 

علت های به وجود آمدن قوز

مهم‌ترین عامل موثر در بروز گوژپشتی، وضعیت نامناسب بدن، به‌خصوص بدنشستن است بسیاری از دردها و ناراحتی های ناحیه کمر و شانه مربوط به ضعف ماهیچه ها می باشند که استفاده از پشت بند رفع این معضل کمک زیادی می کند.

علت های دیگر به وجود آمدن قوز:

پوکی استخوان: این اختلال همراه با باریک و ضعیف شدن استخوان به خرد شدن مهره‌ها (شکستگی ناشی از فشار) می‌انجامد. پوکی استخوان در میان سالمندان، به ویژه بانوان مسن و مصرف کنندگان مقادیر بالای کورتیکواستروئید به مدت طولانی، بیشترین میزان شیوع را دارد.

تخریب دیسک: دیسک‌های نرم و مدور مانند بالشتک‌های محافظ بین مهره‌های ستون فقرات عمل می‌کنند. این دیسک‌ها در نتیجه بالا رفتن سن خشک و کوچک می‌شوند و منجر به تشدید عارضه گوژپشتی می‌شوند. بیماری شوئرمن یا قوز کمر شوئرمن: معمولاً طی دوران جهش رشد و پیش از بلوغ شروع می‌شود. پسران بیش از دختران مستعد ابتلا به این بیماری هستند. میزان خمیدگی با توقف رشد کودک بیشتر می‌شود.

قوز کمر مادرزادی: اگر ستون فقرات نوزاد به نحو نامناسب در رحم مادر شکل بگیرد و رشد کند، استخوان‌های ستون فقرات نیز به شیوه‌ای نامناسب شکل می‌گیرند و در نهایت کودک دچار گوژپشتی می‌شود. سندرم‌ها: قوز کمر کودکان می‌تواند ناشی از ابتلا به سندرم‌هایی خاص مانند سندرم مارفان یا بیماری پرادرویلی نیز باشد.

سرطان و درمان‌های سرطان: سرطان ستون فقرات و همچنین درمان‌هایی چون شیمی درمانی و پرتودرمانی مهره‌ها را ضعیف می‌کند و آنها را بیشتر در معرض شکستگی‌های فشاری قرار می‌دهد.

حالت بد اندامی: افزایش قوس مهره‌های فوقانی ستون فقرات از قوز کردن نیز نشأت می‌گیرد. این عارضه، موسوم به گوژپشتی یا کیفوز وضعیتی، شامل تمام گونه‌های بدشکلی ستون فقرات نمی‌شود و بیشترین شیوع را در میان نوجوانان دارد.

علائم به وجود آمدن قوز

از علائم قوز پشت می توان گفت که حالت اندامی ناخوشایند، درد و یا فشار شدید روی ریه‌ها و شکم از علائم قوز کمر به شمار می‌رود. درد ابتدا در ناحیه دچار قوز بروز می‌یابد. قوس شدید به نخاع و ریشه‌های عصب نیز فشار می‌آورد و موجب ضعف پایین تنه می‌شود. فشار ناشی از قوز کمر در نهایت به ریه‌ها و شکم وارد می‌شود و بر تنفس و اشتها تأثیر می‌گذارد.

حال مفهموم قوز و علت های به وجود آمدن آن را دانستید فواید استفاده قوزبند را بیان میکنیم.

فواید استفاده قوزبند

 • با خرید قوزبند طبی استایلی زیبا داشته باشید
 • باعث بهبود عملکرد گردش خون می شود.
 • درد عضلات را از بین می برد,.
 • از خمیدگی قسمت شکم جلوگیری میکند.
 • و از خم کردن بیش از حد و آسیب رساندن به گردن و کمر جلوگیری می کند.

راه ها و روش های درمان قوز کمر

 • فیزیوتراپی
 • تمرینات ورزشی
 • جراحی

همچنین بخوانید :  انواع قوزبند و لیست قیمت آن

 

مزایای خرید از دکتر مهندس

 1. ارسال رایگان برای همه محصولات
 2.  تحویل سریع و به موقع محصولات
 3. خرید با نازلترین قیمت
 4. خرید با بهترین کیفیت
 5. صرفه جویی در وقت و هزینه

 فروشگاه دکتر مهندس  با ارائه مشاوره پیش و پس از خرید ، نماد اعتماد الکترونیک، درگاه خرید آنلاین ، ارسال محصول به تمام نقاط کشور  تجربه جدید و لذت بخش از خرید اینترنتی را در ذهن شما بوجود خواهد آورد.