آنچه در مورد دیابت همه باید بدانند
۱۴ مهر, ۱۳۹۶
رژیم غذایی در هوای آلوده
بهترین رژیم غذایی در هوای آلوده
۵ دی, ۱۳۹۶

روش جدید درمان زخم های دیابتی

تیم پزشکی دکتر مهندس روش های جدید درمان زخم های دیابت را به افرادی که دچار دیابت هستند  پیشنهاد میکند و آرزوی سلامتی شما دوستان عزیز را دارد. محصول جدیدی تولید شده است که یکی از روش های فوری درمان زخم های دیابتی است. با دکتر مهندس همراه باشید…

روش های فوری درمان زخم های دیابتی

روش های فوری درمان زخم های دیابتی

روش درمان فوری زخم های دیابتی

محصول جدیدی به نام پوست مصنوعی تولید شده است که زخم های پوستی مخصوصا زخم های دیابتی را سریع ترمیم میکند.

چنانچه به دیابت مبتلا هستید نباید حتی از زخم های کوچک و سطحی چشم پوشی کنید زیرا حتی همین زخم ها احتیاج به مراقبت های پزشکی دارند. گاهی اتفاق می افتد که ناخن های خود را از انتها کوتاه می کنید یا بر اثر کفش پایتان تاول می زند،یا هنگام تراشیدن صورت قسمتی از چانۀ خود را می برید، ایجاد این نوع جراحت ها در افراد عادی مسئلۀ کوچکی است اما اگر به دیابت مبتلا هستید حتماً برای درمان آن باید اقدام کنید.زخم دیابتی

زخم دیابتی بیماری دیابت

یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید محصولی با عنوانپوست مصنوعی شده است که سبب بهبودی زخم های آسیب دیده پوستی می شود.

دیابت یک بیماری مزمن است که در آن بدن قادر به استفاده از قند خون از راهی که در افراد طبیعی انجام می گیرد، نیست. این بیماری سبب ایجاد عوارضی می شود که برخی از این عوارض سبب تأخیر در ترمیم زخم ها می گردد.

مدیر این شرکت دانش بنیان در خصوص این محصول گفت:برای ترمیم انواع زخم های پوستی و دیابت می توان از این محصول استفاده کرد.

روش های فوری درمان زخم های دیابتی

چگونه زخم های دیابتی را درمان کنیم

چنانچه جراحتی حتی کوچک در بدن شما ایجاد گردید مراحل زیر را بدقت دنبال کنید تا از بروز عفونت پیشگیری کرده و ترمیم زخم را تسریع نمایید:

  •  سریعاً کار مراقبت از زخم را آغاز کنید.

حتی یک زخم کوچک می تواند عفونی شود. اگر بعد از ایجاد جراحت به باکتری فرصت دهیم که در محل زخم باقی بماند یا بنحوی باعث آلوده شدن زخم گردیم، عفونت می تواند در محل زخم اغاز شود.زخم را تمیز کنید. محل زخم را زیر آب شیر بگیرید تا چنانچه گرد و خاک یا آلودگی در محل زخم وجود دارد شسته شده و برطرف گردد. از صابون یا پراکسیدئیدروژن یا ید برای شستشوی زخم استفاده نکنید زیرا باعث تحریک جراحت می شود. سپس از کرم های آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید و زخم را با باندهای استریل پانسمان کنید. پانسمان را هر روز تعویض کنید با استفاده از صابون پوست اطراف زخم را بشویید و تمیز نگه دارید روزانه به بررسی زخم برای علائم عفونت مانند قرمزی یا چرک و ترشحات ……. بپردازید.

  • به پزشک مراجعه کنید

قبل از اینکه یک زخم کوچک به یک دردسر بزرگ تبدیل شود حتماً به پزشک مراجعه کنید.

  • هنگام ترمیم بافت بروی آن فشاری وارد نکنید

برای مثال چنانچه زخم در کف پای شما است (غالباً در افراد دیابتی کف پا محل ایجاد پینه و تاول است) کمتر بروی آن فشار وارد کنید این کار باعث می شود ترمیم سریع تر انجام شود.

 

روش های فوری درمان زخم های دیابتی

ترمیم زخم همراه با نانو الیاف

وی در رابطه با مواد تشکیل دهنده این ترمیم کننده پوستی اظهار کرد:این پوست مصنوعی با بهره گیری از مهندسی بافت و الیاف نانو متر تولید شده است و به بیماران کمک می کند تا زخم های پوستی خود را به راحتی ترمیم کنند.

این مدیر خاطر نشان کرد:از جمله خصوصیات مثبت این پوست مصنوعی این است که از زخم در برابر عفونت مراقبت می کند و نوعی ضد عفونی کننده به شمار می رود.

وی در خصوص شکل ظاهری این محصول بیان کرد:شکل ظاهری این ترمیم کننده همانند پانسمان است، اما در مقایسه با پانسمان تفاوت هایی دارد، از جمله آنکه این محصول به دلیل دارا بودن پلیمر بخشی از بافت پوستی را خودش ترمیم می کند و از رویش مجدد میکروب ها جلوگیری می کند.

این مدیر یادآور شد:بیماران دیابتی و یا افرادی که پوست دستشان سوخته است برای آنکه به راحتی و در زمان کم بتوانند پوست خود را ترمیم کنند، می توانند از این محصول استفاده کنند.

 

شاید این مطالب را نیز بپسندید

پیشنهاد دکتر مهندس به شما