رازهای سرماخوردگی
۱۴ مهر, ۱۳۹۶
روش های فوری درمان زخم های دیابتی
روش درمان فوری زخم های دیابتی
۲۸ آذر, ۱۳۹۶

آنچه در مورد دیابت همه باید بدانند

کنترل دقیق قند خون در جلوگیری و درمان دیابت بسیار تاثیر گذار است، بیمارانی که کنترل قند خون روزانه آنها بسیار حیاتی است مثل افرادی که مکرراٌ افت قند خون دارند ، کسانی که انسولین تزریق می کنند ، افراد با دیابت حاملگی نیازمند پایش روزانه قند خون ، به منظور حفظ آن در بهترین مقدار ،توصیه کادر پزشکی به استفاده از دستگاهها تست قند خون می باشد.

درمان دیابت

درمان دیابت

هم چنین بخوانبد : روش درمان فوری زخم های دیابتی

در کشور ما حدود ۳/۷ درصد از جمعیت مبتلا به دیابت بوده و اگر آمار افرادی را که دچار عدم تحمل گلوکز هستند به این آمار اضافه کنیم ، از هر ۴نفر یک نفر مبتلا به اختلال در متابولیسم گلوکز است . منظور از عدم تحمل گلوکز این است که بعد از مصرف قند و غذا قند خون بالا مانده و با سرعت طبیعی پایین نمی آید.

دیابت به دلیل افزایش روزافزون هزینه های درمانی بالا به عنوان یک معضل اجتماعی و اقتصادی کشور مطرح است و هزینه های درمانی آن در کشور ما حدود ۷۰۰میلیارد ریال در سال است و یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این بیماری وجود دارد، این است که چون در اوایل بیماری ، در بیشتر افراد علامتی در فرد ایجاد نمی شود ، حدود نصف بیماران مبتلا ، از بیماربودن خود اطلاعی ندارند و این امر باعث می شود که عوارض بیماری در این افراد بیشتر و سریعتر ایجاد شود.

 چه کسانی در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند؛

برای این که بفهمید آیا خطر ابتلا به دیابت در شما بالاست یا نه ، به پرسشهای زیر پاسخ دهید.

سن شما چقدر است؛
الف ) کمتر از ۴۵سال
ب ) بیشتر از ۴۵سال

وزن شما در چه محدوده ای قرار دارد؛
الف ) تقریبا به اندازه وزن طبیعی است.
ب ) اضافه وزن دارم.

سابقه ابتلا به دیابت در خانواده شما چگونه است؛
الف ) هیچیک از افراد خانواده ام مبتلا به دیابت نیستند.
ب ) یکی از بستگانم مبتلا به دیابت است.

اگر خانم هستید در صورت بارداری کدامیک از موارد زیر شامل شما می شود؛

الف ) مشکلی نداشته ام .
ب ) دچار دیابت حاملگی بوده ام یا نوزادی با وزن بالاتر از ۴کیلوگرم داشته ام .

در صورتی که هر یک از موارد زیر در شما وجود داشته باشد ، خطر احتمال ابتلا به دیابت در شما بالاتر خواهد بود :

خطر ابتلا به دیابت

۱- سن بالاتر از ۴۵سال :

دیابت یک بیماری بسیار پیچیده است و ۲نوع دارد: تیپ یک و تیپ ۲ . حدود ۹۰درصد افراد مبتلا به دیابت مبتلا به تیپ ۲این بیماری هستند و بیشتر بیماران سن بالای ۴۰سال دارند. پس در صورتی که سن شما بالای ۴۵سال است باید آزمایش قند انجام دهید و در صورت طبیعی بودن نتایج ، این آزمایش را هر ۳سال ، دوباره تکرار کنید.

۲- اضافه وزن :

افرادی که حدود ۲۰درصد نسبت به وزن طبیعی ، اضافه وزن دارند یا BMI آنها یعنی (۲قد بر حسب متر) وزن بر حسب کیلوگرم بالاتر از ۲۵است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت هستند و آزمایش قند در آنها حتی زودتر از سن ۴۵سالگی باید انجام شود.

۳- وجود فرد مبتلا به دیابت در خانواده :

هر چه فرد مبتلا با شما نسبت نزدیکتری داشته باشد ، یعنی جزو بستگان درجه اول (پدر ، مادر ، خواهر و برادر) باشد ، احتمال ابتلا به دیابت در شما بالاتر خواهد بود.

۴- ابتلا به دیابت حاملگی یا تولد نوزاد بالای ۴کیلوگرم 

علایم دیابت 

مبتلایان به دیابت تیپ ۲در شروع بیماری بیشتر بدون علامت هستند و علایمی که در زیر ذکر می شود به صورت تدریجی و آهسته در آنها ایجاد می شود. در نتیجه برای تشخیص دیابت نباید منتظر ظهور علایم باشیم.

۱- پرنوشی و پرادراری

۲- خستگی

۳- از دست دادن وزن

۴- زخمهای دیرخوب شونده

۵- از دست رفتن حس در دستها و پاها

 درمان دیابت

عوارض دیابت

  • عوارض قلبی
  •  عوارض چشمی
  • عوارض کلیوی
  • اثر دیابت بر اندام ها

درمان دیابت

برای درمان دیابت خوردن موارد زیر توصیه شده است هم چنین پیشنهاد میکنیم دستگاه کنترل قند خون که در سایت دکتر مهندس در اختیار شما قرار دادهه است را تهیه کنید و مرتب قند خون خود را کنترل کنید.

برگ انجیر، شنبلیله ، سیاه دانه  ، دارچین ، عصاره انگور ، سیاه دانه ،خربزه تلخ  ، ویتامین c

“فروشگاه دکتر مهندس” محصولات را به سهولت به دست شما در کمترین زمان ممکن می رساند و در موارد بسیار نادری که محصول مشکلی داشته باشد آن را در اسرع وقت و بدون هیچ گونه هزینه ای تعویض خواهد کرد.

کليه محصولات پزشکی ،بهداشتی، ارتوپدی و توانبخشی که در سایت دکتر مهندس به فروش میرسد با بهـره گيری از دانـش روز دنیا در اختیار شما مصرف کننده عزیز قرار داده شده است.

مزایای خرید از دکتر مهندس

  1. ارسال رایگان برای همه محصولات
  2.  تحویل سریع و به موقع محصولات
  3. خرید با نازلترین قیمت
  4. خرید با بهترین کیفیت
  5. صرفه جویی در وقت و هزینه

شما میتوانید  مطالب و مقالات مرتبط با پزشکی و سلامتی که توسط کارشناسان دکتر مهندس از سایت های بسیار معتبر تهیه و ترجمه شده است را از بخش دانستنی سلامت  مطالعه کنید.

منبع : ویکی پدیا

محصولات پیشنهادی دکتر مهندس